Kim Milyoner Olmak İster? 753. Bölüm Yarışmacıları

0
51 views

Kim Milyoner Olmak İster? 753. Bölümde 5 yarışmacı yarıştı ve toplamda 138.000 TL ödül kazanıldı. En çok parayı kazanan yarışmacı 30.000 TL ile Tamer Tarık Selbes oldu.

İşte 753. Bölüm Yarışmacıları

Yasemin Nur Arı

Yasemin Nur Arı
Yasemin Nur Arı

Aslen Sivaslı olan 26 yaşındaki yarışmacımız Yasemin Nur Arı, Aydın Üniversitesi Adalet Bölümü mezunu. Bir inşaat firmasında satış koordinatörü olarak çalışan Yasemin Hanım, yarışmada 30.000 TL kazanmayı hedefliyor. Yarışmacımız, hedefine ulaşması durumunda, bu parayla seyahat etmek istediğini söylüyor.

Elendiği Soru: 7. Soruda elendi.

Kazandığı Para: 1.000 TL

Ali Demirkapu

Ali Demirkapu
Ali Demirkapu

Aslen Eskişehirli olan 48 yaşındaki yarışmacımız Ali Demirkapu, Brüksel Hür Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. Paris 1 Panthéon Sorbonne Üniversitesi Uluslararası İş Hukuku Bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Ali Bey, şu anda, Lüksemburg Türk Ticaret Odası Başkanlığını yürütüyor. İşi gereği, yılın altı ayı Türkiye’de altı ayı ise Belçika’da yaşayan Ali Bey, yarışmada 15.000 TL kazanmayı hedefliyor.

Elendiği Soru: 9. Soruda yarışmadan çekildi.

Kazandığı Para: 30.000 TL

Alin İrem Demir

Alin İrem Demir
Alin İrem Demir

Aslen Zonguldaklı olan 20 yaşındaki yarışmacımız Alin İrem Demir, yarışmaya İstanbul’dan katılıyor. Sabancı Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü öğrencisi olan Alin Hanım, yarışmada 15.000 TL kazanmayı hedefliyor.

Elendiği Soru: 7. Soruda yarışmadan çekildi.

Kazandığı Para: 7.500 TL

Akın Uyur

Akın Uyur
Akın Uyur

Aslen Çorumlu olan 19 yaşındaki yarışmacımız Akın Uyur, yarışmaya İstanbul’dan katılıyor. İstanbul Üniversitesi Arap Dili ve Edebiyatı Bölümü öğrencisi olan Akın Bey, yarışmada 60.000 TL kazanıp Avrupa seyahatine çıkmak istediğini söylüyor.

Elendiği Soru: 4. Soruda elendi.

Kazandığı Para: 1.000 TL

Perihan Koçak

Perihan Koçak
Perihan Koçak

Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan 26 yaşındaki yarışmacımız Perihan Koçak, aslen Antalyalı. Yarışmaya İstanbul’dan katılan Perihan Hanım, şu anda bir sigorta şirketinde çalışıyor. Perihan Hanım, yarışmada ödül kazanması durumunda, bu parayla yurt dışı seyahati yapmak istiyor.

Elendiği Soru: 7. Soruda yarışmadan çekildi. 

Kazandığı Para: 7.500 TL

Tamer Tarık Selbes

Tamer Tarık Selbes
Tamer Tarık Selbes

Evli ve bir çocuk babası olan Tamer Tarık Selbes, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü mezunu. Dört sene makine mühendisi olarak çalışan Tamer Bey, şu anda sahibi olduğu satranç kafede satranç dersleri veriyor. Tamer Bey, yarışmada ödül kazanması durumunda, bu parayla eşine fotoğraf makinesi ve ekipmanlarını almak istediğini söylüyor.

Elendiği Soru: 10. Soruda yarışmadan çekildi.

Kazandığı Para: 60.000 TL

Meltem Bozkurt

Meltem Bozkurt
Meltem Bozkurt

Yarışmaya Kastamonu’ndan katılan 38 yaşındaki Meltem Bozkurt, Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü mezunu. Meltem Hanım, yarışmada 60.000 TL kazanmayı hedefliyor.

Elendiği Soru: 6. Soruda elendi.

Kazandığı Para: 1.000 TL

Gökçe Özgüroğlu

Kim Milyoner Olmak İster? 753. Bölüm Yarışmacıları ve Ödülleri İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olan 34 yaşındaki yarışmacımız Gökçe Özgüroğlu, özel bir bankanın finans bölümünde müdür yardımcısı olarak çalışıyor. 1999 depreminde ailesiyle enkaz altında kalan Gökçe Bey, hayatını deprem öncesi ve deprem sonrası olarak ikiye ayırdığını söylüyor. Gökçe Bey, yarışmadaki ilk hedefinin 15.000 TL’lik soruya kadar gelebilmek olduğunu söylüyor.

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olan 34 yaşındaki yarışmacımız Gökçe Özgüroğlu, özel bir bankanın finans bölümünde müdür yardımcısı olarak çalışıyor. 1999 depreminde ailesiyle enkaz altında kalan Gökçe Bey, hayatını deprem öncesi ve deprem sonrası olarak ikiye ayırdığını söylüyor. Gökçe Bey, yarışmadaki ilk hedefinin 15.000 TL’lik soruya kadar gelebilmek olduğunu söylüyor.

Elendiği Soru: 9. Soruda yarışmadan çekildi.

Kazandığı Para: 30.000 TL

İlginizi Çekebilir:

Kim Milyoner Olmak İster? 752. Soruları Test

 


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here