• Ana Sayfa
  • Haberler
  • Dekorasyonda kadife kullanımı nasıl olmalı? Salon dekorasyonunda kadife nasıl kullanılır?

Dekorasyonda kadife kullanımı nasıl olmalı? Salon dekorasyonunda kadife nasıl kullanılır?

 Dekorasyonda kadife kullanımı nasıl olmalı? Salon dekorasyonunda kadife nasıl kullanılır?
Okunuyor Dekorasyonda kadife kullanımı nasıl olmalı? Salon dekorasyonunda kadife nasıl kullanılır?

Varlıklı ve lüks bir görünümün sırrı olan kadife, güçlü bir üretim sürecinden ötürü her devirde asaleti simgelemektedir. Mesken dekorasyonunda sıklıkla karşımıza çıkan kadife, bulunduğu alana şıklık katar. Pekala, salonlarda kadife dekorasyon nasıl yapılır? Dekorasyonda kadife nasıl kullanılır? Yatak odası dekorasyonunda kadife nasıl kullanılır? İşte kadife dekorasyon hakkında bilinmesi gerekenler…

Dekorasyonda her kesimin birbiriyle göz arkası edilemez bir bağı vardır. Farklı dokular ve renkler bir anda konutunuzun bütün havasını kökünden değiştirebilir. Dilerseniz dekoratif ögelerle detaylarda şıklığı yakalayabilir ya da büsbütün bir biçimi konutunuza taşıyabilirsiniz. Yıllardır popülerliğinden hiçbir şey kaybetmeyen kadife; yumuşak ve sıcak duruşuyla hayat alanlarında şık bir bakış açısı sağlar. Bilhassa mevsim geçişi yaşadığımız şu günlerde kışı meskeninizde kadife ile karşılayabilirsiniz. Kış aylarının serin havasına eşlik eden kadifeler iç ısıtan yapısıyla konutun her köşesine yeni bir soluk getirecek. Gelin, meskenlerde kadifeye nasıl yer vereceğimizi birlikte öğrenelim.

SALON DEKORASYONUNDA KADİFE NASIL KULLANILIR?

Pürüzsüz ve parlak bir dokuya sahip olan kadife koltuklar adeta salonunuzda bir yıldız üzere parlayacak. Pek çok renk seçeneğine sahip olan kadife koltuklar, sadece klasik dekorasyonlarda değil tıpkı vakitte canlı ve dinamik stilde döşenmiş konutlarla de farklı bir bakış açısı yakalamanızı sağlar.

Koltuğun biçimi ve biçimine nazaran kadife kullanarak konutunuzun stiline uygun bir sonuç elde edebilirsiniz. İhtişamlı bir görünüme sahip olan kadife koltuklar birebir vakitte yumuşak dokusuyla konforlu bir oturma alanı şekillendirmenize yardımcı olacaktır. 

Hardal, sarı, turuncu, toprak tonları ve yeşil renkler salonlarınızda kış aylarının esintilerini hissetmenize yardımcı olabilir. 

Kadife dokulu puflar ve minderler de meskenlerde beğenilen bir dokuyu kucaklamanıza yardımcı olabilir. Koltuk dekorasyonu için tamamlayıcı bir aksesuar olan puf ve minderlere kadife dokular çok yakışacaktır.

YATAK ODASI DEKORASYONUNDA KADİFE NASIL KULLANILIR?

Yatak odanıza havalı bir görünüm katmak ve zarafeti vurgulamak isterseniz kadife makyaj sandalyeleri yahut puflara yer verebilirsiniz. 

Mevsime nazaran değişkenlik gösteren perdeler, yaş aylarında daha ince kumaşlar ve canlı renklerde olurken kışın gelişiyle soğuk havalara hazırlık yapacak nitelikte olmalıdır. Bulunduğu yere sıcaklık katan kadife kumaş ile tasarlanan perdeler, Aralık ayının serinliğiyle ahenk sağlayabilir. 

Şayet kadifeyi konutunuzun her alanında kullanmaktansa ufak dokunuşlarla yer almasını isterseniz; kadife yatak başlıklarına talih verebilirsiniz. Sıcak ve içten bir alan şekillendirmek için şahane bir seçenek olan kadifelerle yere derinlik katabilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın