• Ana Sayfa
  • Haberler
  • G-20 Başkanlar Tepesi’nde Türkiye – Fransa ortasında “First Lady” diplomasisi

G-20 Başkanlar Tepesi’nde Türkiye – Fransa ortasında “First Lady” diplomasisi

 G-20 Başkanlar Tepesi’nde Türkiye – Fransa ortasında “First Lady” diplomasisi
Okunuyor G-20 Başkanlar Tepesi’nde Türkiye – Fransa ortasında “First Lady” diplomasisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan ile Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un eşi Brigitte Macron’un, sohbet edip güldükleri, sarıldıkları anlar objektiflere yansıdı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın G-20 Başkanlar Tepesi’ne katılmak üzere 30-31 Ekim’de İtalya’nın Roma kentine gerçekleştirdiği resmi ziyarete eşlik eden eşi Emine Erdoğan’ın, doruğun resmi eş programında, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un eşi Brigitte Macron’la yakın bağı dikkati çekti.

Emine Erdoğan, Roma’da birinci gün, doruğun konut sahibi İtalya Başbakanı Mario Draghi’nin eşi Maria Serenella Cappello’nun konut sahipliğinde, Roma Kolezyum’da devlet liderlerinin eşleriyle bir ortaya gelerek, antik kenti ziyaret etti.

Ziyarette, Emine Erdoğan’ın, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un eşi Brigitte Macron ile sohbeti ve gülüp sarıldıkları anlar objektiflere yansıdı. “First Lady” diplomasisi, doruğun önderler ve eşlerine verilen akşam yemeğinde de devam etti.

Brigitte Macron’un, Emine Erdoğan’ın Kovid-19 sürecinde başkan eşlerine ikram ettiği, Olgunlaşma Enstitüsünce yapılan karanfil işlemeli maskeyi doruğa getirerek, akşam yemeğinde takması da dikkati çekti.

Doruklar dışında da bağlantılarını sürdüren Emine Erdoğan ile Brigitte Macron, Kovid-19 sürecinde yaşanan toplumsal sorusunlara ait de telefonla görüşerek, karşılıklı dayanışma iletilerini iletmişti.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın