Küle dönen uçaktan tüm yolcular sağ çıkarıldı

 Küle dönen uçaktan tüm yolcular sağ çıkarıldı
Okunuyor Küle dönen uçaktan tüm yolcular sağ çıkarıldı

ABD’nin Texas eyaletinde yer alan Waller County’deki Houston Executive Havalimanı’ndan Boston’a gitmek üzere havalanan McDonnell Douglas MD-87 tipi özel uçak kalkış yaptığı sırada düştü.

UÇAĞIN SAHİBİ DE YOLCULAR ORTASINDAYDI

Özel uçağın Houston Astros ve Boston Red Sox ortasında oynanan beyzbol maçını izlemeye giden bir küme taraftarı taşıdığı ve yolcular ortasında uçağın sahibi James Alan Kent’in de yer aldığı belirtildi.

YOLCULARIN TAMAMI SAĞ KURTARILDI

Uçak büyük bir felaketin önüne geçerek boş bir yere düşerken yetkililerin acil müdahalesi sayesinde uçakta yer alan 3 mürettebat ve 18 yolcu toplamda 21 kişi sağ olarak kurtarıldı. Kurtarılan yolculardan yalnızca ikisinin yaralı olduğu ve hayati risklerinin bulunmadığı belirtildi.

Katy İtfaiyesi’nden “3 mürettebat dahil 21 kişinin tamamı bu çift motorlu jetten büsbütün inançlı bir formda tahliye edildi.” açıklaması yapıldı.

UÇAK KÜLE DÖNDÜ

Televizyon imgeleri, itfaiyecilerin, bir çitin içinden geçerek, ağaçlar ve çalılarla çevrili bir yerde bir yolda duran uçağın yanan kalıntılarına su püskürttüğünü gösteriyor.

Düştükten sonra alev alan uçağın gövdesi büsbütün küle döndü, yangın sonrası çekilen fotoğraflarda uçağın yalnızca kuyruk kısmı görülüyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın