Kim Milyoner Olmak İster ‘de Seyirciyi Şaşırtan ‘Salep’ Sorusu

Kim Milyoner Olmak İster 'de Seyirciyi Şaşırtan 'Salep' Sorusu
 Kim Milyoner Olmak İster ‘de Seyirciyi Şaşırtan ‘Salep’ Sorusu
Okunuyor Kim Milyoner Olmak İster ‘de Seyirciyi Şaşırtan ‘Salep’ Sorusu

Dünyanın en çok seyredilen ve kazandıran yarışma programı olan ATV ekranlarında Kenan İmirzalıoğlu’nun sunumuyla seyircisi ile buluşan Kim Milyoner Olmak İster’ in yeni bölümüne ‘salep’ sorusu damga vurdu. Sorunun cevabı sadece yarışmacıyı değil, izleyicileri de şaşırttı.

Sunuculuğunu Kenan İmirzalıoğlu’nun üstlendiği ATV’nin ilgi ile takip edilen yarışma programı Kim Milyoner Olmak İster‘ de şaşırtıcı dakikalar yaşandı. Gecenin dikkat çeken sorusu ‘salep’ sorusu  49 yaşındaki yarışmacı Hanife Akmaz’ a soruldu.

İlginç ‘Salep’ Sorusu

Yarışmada oldukça güzel bir performans sergileyen Akmaz, yarışmaya Arapçadan dilimize geçen ‘salep’ kelimesinin gerçek anlamını soran 30.000 TL değerindeki soruyla veda etti. İzleyiciler ‘salep’ kelimesinin gerçek anlamını görünce gözlerine inanamadı.

Şıklar arasında kararsız kalarak %50 joker hakkını kullanan Akmaz, Tilki ve Süt şıklarının kalması üzerine ‘süt’ cevabını verdi.

Şaşırtan ‘Tilki’ Cevabı

Doğru cevabın ‘Tilki’ çıkması yarışmacı ve seyirciler arasında şaşkınlığa sebep oldu. 30.000 TL değerindeki soruya yanlış yanıt veren Hanife Akmaz, yarışmaya 15.000 TL ödül ile veda etti.

Videoyu İzlemek İçin

https://www.atv.com.tr/kim-milyoner-olmak-ister/arapcadan-turkceye-gecen-salep-kelimesinin-kokeninin-anlami-nedir/ozelvideo/izle

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın