DÜNYANIN EN BÜYÜK TAVASI, KİM MİLYONER OLMAK İSTER’DE.

 DÜNYANIN EN BÜYÜK TAVASI, KİM MİLYONER OLMAK İSTER’DE.
Okunuyor DÜNYANIN EN BÜYÜK TAVASI, KİM MİLYONER OLMAK İSTER’DE.

ATV ekranlarında yayınlanan, Kim Milyoner Olmak İster Kenann İmirzalıoğlu’nun sunduğu yarışma programında “Guinness Dünya Rekorlarına göre hangi unvan Edirne’ye aittir” sorusuyla Edirne’de bulunan dünyanın en büyük kızartma tavası ekranlarda gündeme geldi. 30 bin TL değerindeki soruyu yarışmacı yarı yarıya joker hakkını kullandıktan sonra doğru olarak yanıtladı.

ATV ekranlarında yayınlanan, Kim Milyoner Olmak İster Kenan İmirzalıoğlu’nun sunduğu yarışma programına Antalya’dan katılan 22 yaşındaki Alp Necati Akından’ın 30 bin TL değerindeki 8. sorusu “Guinness Dünya Rekorlarına göre hangi unvan Edirne’ye aittir” oldu. Yarışmacı yarı yarıya joker hakkını kullanarak, B şıkkında yer alan, ‘En büyük kızartma tavası’ cevabını vererek soruyu bildi. Akından, bundan sonraki soruyu da cevaplayarak yarışmadan 60 bin TL ödülle ayrıldı.

Yaklaşık 8 bin 300 yıllık tarihe sahip olan kentin en ünlü lezzeti Edirne Tava Ciğeri’ni tüm dünyaya tanıtmayı hedefleyen Edirne Belediyesi; ‘Dünyanın En Büyük Tavası”yla Guinness Rekorlar Kitabı’na girmek için 2 ton ağırlığında 80 santimetre yüksekliğinde ve 704 santimetre çapında bir tava hazırlatmış; 2018 yılında Edirne Belediyesi 8. Uluslararası Bando ve Ciğer Festivali kapsamında dünyanın en büyük kızartma tavasıyla 2 bin 520 litre Ayçiçek yağı, 250 kilo un, 12 ton odun ve 3 ton kömür harcanarak Edirne’nin meşhur lezzeti tava ciğer pişirilmişti. Guinness Rekorlar Kitabı temsilcilerinin de katıldığı etkinlik sonucunda, halen Karaağaç yolu üzerindeki alanda bulunan kızartma tavası, rekorlar kitabına girmeye hak kazanmıştı.

BU GÜN TV NİN EN SEVİLEN YARIŞMASI KİM MİLYONER OLMAK İSTER KENAN İMİRZALIOĞLU NUN SUNUMU İLE YAYINDA OLACAK SAAT 20:00 DE EKRANLARDA.

SİZDE GENEL KÜLTÜRÜNÜZE VE KENDİNİZE GÜVENİYORSANIZ BAŞVURU YAPMAYI UNUTMAYINIZ.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın