Bilal Göregen kimdir? Yetenek Sizsiniz ile tanınmıştı, Youtube’da fenomen oldu.

 Bilal Göregen kimdir? Yetenek Sizsiniz ile tanınmıştı, Youtube’da fenomen oldu.
Okunuyor Bilal Göregen kimdir? Yetenek Sizsiniz ile tanınmıştı, Youtube’da fenomen oldu.

Yetenek Sizsiniz adlı yarışma programında seslendirdiği şarkı ile tanınan Bilal Göreren, bir süredir Youtube kanalına içerikler paylaşarak devam ediyor. Leva’s Polka şarkısını seslendireren “cat vibing” akımı ile yeniden düzenleyen Göreren dünyada fenomen haline geldi herkes güzel performansını konuşuyor. 20 milyonu aşan izlenme sayılarına ulaşan Göregen’e binlerce yorum ve beğeni gelirken, Youtube da ana sayfasında Göregen’in kanalını paylaştı. Peki, şimdi bütün sosyal medya Bilal Göregen’i konuşuyor peki Bilal Göregen kimdir gelin sizler ile tanıyalım.

Yetenek Sizsiniz Türkiye programı ile adını duyuran Bilal Göregen daha sonraları çeşitli televizyon programlarına ve etkinliklere katıldı. Görme engelli olan Bilal Göregen darbuka çalmadaki başarısıyla tüm dikkatleri üzerine çekiyor güzel performansı ile özellikle son dönemde sosyal medyada videoları sık sık paylaşılıyor ve herkesin dilinde.

Türkiye’nin 2010 yılında bir yetenek yarışmasında tanıdığı Bilal Göregen, artık dünyada sosyal medyada bütün platformlarda konuşuluyor neredeyse Türkiye’de hatta Dünya’da fenomen haline geldi.

Aslen Bitlisli olan Göregen, 1988 yılında Hatay Dörtyol’da görme engelli olarak dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Dörtyol’da tamamlayan Göregen, İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünü kazandı ancak müzik çalışmalarına odaklanmak için üniversite öğretimine bir süre ara verdi.

Çocuk yaşta müzikle ilgilenmeye başlayan Göregen, davul, darbuka, def ve org bunları çok güzel şekilde çalabiliyordu.

Kendine has darbuka çalma stiliyle 10 yıl önce katıldığı Yetenek Sizsiniz Türkiye programıyla adını duyuran Göregen, daha sonra çeşitli televizyon programlarında, etkinliklerde veya İstanbul’un meşhur meydanlarından birinde darbuka çalarken insanların karşısına çıktı.

Kendisine bir YouTube kanalı da açan Göregen, darbukasıyla yorumladığı şarkıları düzenli olarak paylaşarak güzel çalarak geniş bir dinleyici kitlesine ulaştı ve dinleyenler de Bilal Göregeni’i çok sevdiler.

Göregen, Finlandiya müziğini dünyaya tanıtmak için 1989’da Helsinki’de Sibelius Müzik Akademisi’nde kurulan Fin müzik grubu Loitima’nın en ünlü şarkısı Ieva’s Polka’yı, halka açık bir alanda kendine has darbuka çalma tarzıyla performans sergileyerek YouTube kanalına yükledi.

Kovid-19 pandemisi sürecinde sosyal medyadaki mizah platformlarında kedi GIF’i eklenerek montajlanan videolarla başlayan “Cat Vibing” akımına Göregen de Ieva’s Polka videosuna kedi GIF’i ekleyip YouTube kanalına yükleyerek dahil oldu.

Şarkının kedili versiyonunu, 1 Kasım’da YouTube hesabından paylaşan Göregen’in bu videosu, 1 ay içerisinde milyonlarca beğeni aldı. Bilal Göregen’li videolar, birbirinden komik ve eğlenceli versiyonlarıyla dünyada milyonlarca kişi tarafından da beğenilip, paylaşıldı.

Öte yandan Portekiz Ligi’nde Paços Ferreira ile Famalicao arasında 3 Aralık’ta oynanan maçta, ev sahibi Paços oyuncuları 2-0 galibiyet gollerini Bilal Göregen’in müziğiyle kutladı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın