Ünlü şef David Chang Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında 1 milyon dolar kazandı

 Ünlü şef David Chang Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında 1 milyon dolar kazandı
Okunuyor Ünlü şef David Chang Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında 1 milyon dolar kazandı

Amerikalı şef, yazar ve televizyon kişiliği David Chang, ABD’de yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında 1 milyon dolarlık ödülü kazanan ilk ünlü kişi oldu.

Amerikalı şef, yazar ve televizyon kişiliği David Chang, Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında 1 milyon dolarlık ödülü kazanan ilk ünlü kişi oldu.

Ünlü şef, yiyecek ve içecek endüstrisindeki çalışanlara kriz durumunda yardımda bulunmak için çalışan Southern Smoke Foundation adlı vakıf adına yardımda bulunmak için pazar günü yarışmanın ünlülü versiyonuna katıldı.

43 yaşındaki şefin kazandığı 500 bin dolarını riske atarak 1 milyon doları kazanmak için yanıt verdiği soru şuydu:

“Kendisi ve karısı çarpılma korkusuyla bir ışık düğmesine hiç dokunmasa da Beyaz Saray’da elektriği olan ilk başkan kimdi?” Sorunun şıkları ise şöyleydi:

A) Ulysses S. Grant,

B) Benjamin Harrison,

C) Chester A. Arthur,

D) Andrew Johnson.

Doğru yanıt, 1889 ile 1893 yılları arasında 23. başkan olarak hizmet veren Benjamin Harrison idi. Chang, soruya cevap vermeden önce telefonla joker hakkını kullanıp ve aradığı arkadaşı, doğru cevabı bildi.

Momofuku restoran grubunun kurucusu olan Chang, Jimmy Kimmel’in sunduğu yarışma sayesinde, salgında yeme-içme sektörünün yaşadığı sıkıntılara vurgu yaptı.

Chang, “Şu anda bir milyon dolara sahip olmak pek çok aile için çığır açıcı. Ne kadar uzaklaşmak istesem de, yanlış yaptığım için hayatımın geri kalanında utanç yaşayacak olsam da, sektörün ihtiyacına dikkat çekme hakkını elde etmek benim için daha çok şey ifade ediyor” cümlelerini kullandı.

Sizde genel kültürünüze ve kendinize güveniyorsanız başvuru yapmayı unutmayınız.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın