Kim Milyoner Olmak İster’e Hikmet Karakurt damga vurdu!

 Kim Milyoner Olmak İster’e Hikmet Karakurt damga vurdu!
Okunuyor Kim Milyoner Olmak İster’e Hikmet Karakurt damga vurdu!

ATV ekranlarının vazgeçilmezi, sevilen ve bilgi kazandıran yarışması Kim Milyoner Olmak İster’de, 10 Ekim Cumartesi akşamı yarışan 22 yaşındaki Hikmet Karakurt, performansı ile ve sempatik tavrıyla Türkiye’nin konuşulan kişisi oldu. Hikmet, 60 bin liralık sorunun yanıtını, kardeşine aldığı 40 Tl’lik radyodan öğrendiğini söyledi.

ATV’de yayınlanan Kenan İmirzalıoğlu’nun sunumu ile Kim Milyoner Olmak İster yarışmasına Şanlıurfa’dan Hikmet katıldı. Başarılı yarışmacı kazandığı bilgiler ile 250 bin TL’lik soruyu cevaplamaya hak kazandı.

Sabah gazetesine konuşan Karakurt, yaşadıklarını anlattı. 1 milyon TL’lik ödül kazanmasına sadece iki soru kalan Hikmet, hayatını kardeşlerine adayan fedakâr bir abi. Hikmet’in 8 çocuklu ailesi, Polatlı’da, Eskişehir’de, Konya’da soğan ve şeker pancarı toplayarak ailesinin geçimini sağlıyor.

Sakarya Üniversitesi Elektrik Elektronik Bölümü 2. sınıf öğrencisi Hikmet’in en dikkat yanıtlarından biri İngiltere’de bir parkta ziyaretçilere küfreden papağanlarla ilgili bu soruyu da kardeşinin aldığı radio ile öğrenmiş ve 60 bin TL lik sorunun cevabını yanıtlamış oldu.

Bu sorunun yanıtını , birkaç ay kardeşinin kendisiyle paylaştığını belirten Hikmet, “Küçük kardeşim Halil, benden bir radyo satın almamı istedi. 40 liraya radyo aldım, hediye ettim. Bir ay önce bana, İngiltere’deki bir parkta papağanların ziyaretçilere küfür ettikleri için yetkililer tarafından birbirilerinden ayrılıp farklı noktalara konulduğunu radyodan dinlediğini söyledi. O detay yarışmada karşıma çıktı. Kardeşimin ve kardeşimin aldığı radyo sayesinde 125 bin liralık soruyu cevapladım” dedi.

“8 kardeşiz. Babam çalışmıyor bir işi yok yok. Geçimimizi işçi olarak Polatlı’da, Eskişehir’de Konya’da soğan, domates ve şeker pancarı toplayarak geçimimizi sağlıyoruz” diyen Hikmet, “Defter, kalem satın alamadığımız zamanlar oldu. Kardeşlerim bana bakarak okumaya çalışıyor. Okulu bitirdikten sonra onları okutacağım diye söz verdim. Biz kitap okuyan ve radyo dinleyen bir aileyiz. Radyodaki dinlediğimiz ilginç şeyleri birbirimizle paylaşırız. Yarışmada kazanacağım parayı kardeşlerim için onların ihtiyaçları için harcayacağım. Söz verdim çünkü” şeklinde açıklama yaptı.

Annesi Halime Karakurt, “Hikmet, çok zeki ve akıllı bir çocuk. Kafasına koyduğu her şeyi yapar. Ben her zaman kendisinin yanında oldum ve olmaya da devam edecem oğlumun arkasındayım. Okul olmadığı zaman bizimle tarlaya gelir soğan toplar, çapa yapar, boş zamanlarında ders çalışır tek kendi çalışmaz, kardeşlerini de çalıştırır. Çok hayırlı iyi niyetli temiz kalpli bir evlattır. O benim ilk göz ağrım” diye konuştu.

13 yaşındaki kardeşi Halil Karakurt da “Abim bana radyo sözü vermişti, benim güzel abim sözünü tutup radyo aldı. Radyoda komik bir şey çıktı. 4 papağanı bir kafese koymuşlar. Gelen giden insanlara küfür etmişler. Abime anlattım. Yarışmada da karşısına bu soru çıktı. Abim ‘Yarışmada para kazanırsam söz sana tablet alırım’ dedi” şeklinde anlattı.

NE OLMUŞTU ?

Soğan işçisi bir ailenin sekiz çocuğundan biri olan 22 yaşındaki Hikmet Karakurt, ekrana gelen zor soruların hepsini cevaplamayı başardı ve 250 bin TL’lik soruyu açtırmaya hak kazandı. Kazandığı parayla kardeşlerini okutacağını söyleyen Karakurt, Şanlıurfa halkını da gururlandırdı. Öte yandan Hikmet’in hikayesi ‘Milyoner’ filmine benzetildi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın