Kim Milyoner Olmak İster?’e Mardinli Abdurrahim Korkmaz’ın filmlere konu olabilecek hayat öyküsü damga vurdu!

 Kim Milyoner Olmak İster?’e Mardinli Abdurrahim Korkmaz’ın filmlere konu olabilecek hayat öyküsü damga vurdu!
Okunuyor Kim Milyoner Olmak İster?’e Mardinli Abdurrahim Korkmaz’ın filmlere konu olabilecek hayat öyküsü damga vurdu!

Atv’deki Kim Milyoner Olmak İster? bir yarışma programı olmanın ötesine geçip, ağırladığı sıra dışı yarışmacıların fantastik hayat hikayeleri ile bir belgesel-dramaya dönüştü. Bu hafta da Kim Milyoner Olmak İster?’e Abdurrahim Korkmaz’ın filmlere konu olabilecek hayat öyküsü damga vurdu. Mardin Nusaybin’de yaşayan Abdurrahim Korkmaz, bir gün belgeselde gördüğü rüzgar sörfüne gönül verdi. Mardin’den kaçıp Alaçatı’da bir sörf okulunda çalışmak istedi. Abdurrahim Korkmaz iş bulamayınca, sörf okulunun yanındaki bir inşaatta amelelik yapmaya başladı. Abdurrahim Korkmaz şimdilerde Alaçatı’daki denize sıfır park ettiği karavanının içinde hayalini kurduğu işi yapmanın keyfini yaşıyor. İşte duyanlara ilham kaynağı olan Abdurrahim Korkmaz’ın başarı hikayesi…

Bu hafta da Milyoner’e Abdurrahim Korkmaz’ın filmlere konu olabilecek hayat öyküsü damga vurdu. Mardin Nusaybin’de yaşayan Abdurrahim, bir gün belgeselde gördüğü rüzgar sörfüne gönül verdi.

Mardin’den kaçıp Alaçatı’da bir sörf okulunda çalışmak istedi. Îş bulamayınca, sörf okulunun yanındaki bir inşaatta amelelik yapmaya başladı ve hayalinin peşinden gitmeye devam etti.

İzin gününde amelelik yaparak kazandığı paralar ile kiraladığı ekipmanla rüzgar sörfünü kendi kendine öğrendi. Ardından sõrf okulunda getir-götür ve tamirat işleri yapmaya başladı.

Bu arada Yelken Federasyonu’nun açtığı kursu bitirip, eğitimci sertifikası aldı. İngilizce öğrenmek için tek kelime yabancı dil bilmemesine rağmen Güney Afrika’nın Capetown kentine gitti.

Burada hem İngilizce öğrendi hem de uluslararası sörf eğitmeni lisansı aldı.

Abdurrahim Korkmaz şimdilerde Alaçatı’daki denize sıfır park ettiği karavanının içinde hayalini kurduğu işi yapmanın keyfini yaşıyor.

Abdurrahim yarışmadan ne kadar mı kazandı? Ne önemi var ki? Adam tek başına hayatını kazanmış, daha ne olsun?

Abdurrahim, hepimize insanların öncelikle ‘hayallerini gerçekleştirmek için’ yaşamaları ve çabalamaları gerektiğini bir kez daha hatırlattı.

Böylelikle benim zor zamanlarımdaki ‘jokerim’ oldu.

Peki ya Abdurrahim yüzmeyi nerede öğrenmiş dersiniz? Nusaybin’in su kuyularında…

“Kendini kuyularda nefessiz hisseden umutsuzlara ders olsun..” sözünü dile getirdi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın